Altcoin Nedir ?

Altcoin de Bitcoin benzeri olan bir kripto para birimi olarak bilinmektedir. Altcoin aslında genel bir isimdir. Bitcoinin haricinde olan diğer kripto para birimleri için kullanılır. Alt ve coin isimlerinden türetilmiştir. Bitcoinler çok profesyonel olan cihazlar tarafından üretilebilirken, altcoinler evde olan bilgisayarların ekran kartları ve işlemcilerini kullanarak üretilir. Aynı zamanda bitcoin almak oldukça pahalıdır. Altcoinlerin daha ucuz olması sebebiyle Altcoinlere yapılan yatırım artmıştır. Altcoinlerinde bitcoin benzeri blockchain yapıları bulunur. Bunlardan bazılarının özelleşmiş yapıları vardır. Toplam da 1100 kadar altcoin bulunur. Altcoinleri alıp satarak kazanç sağlanır.

Altcoin Borsası;

Birçok yabancı borsa sitesinden altcoin alınabilmektedir. Değerlendiği zamanda satılır. Sitelerden işlem yapabilmek için öncelikle kayıt olmak gerekmektedir. Kayıt olmak için istenenler girilmelidir. Giriş işlemini tamamladıktan sonra 2FA denilen iki adımlı koruma istenebilir. Bunu isteğe göre yapabilirsiniz veya atlayabilirsiniz.

Altcoin nasıl alınır?

Altcoin satın almak için öncelikle Türk borsasına tl yatırılır. Daha sonra yatırılan tl ile bitcoin alınır ve alınmış olan bitcoinler yabancı bir borsaya gönderilerek Altcoinlere çevrilir. Tüm platformlarda bulunan alım satım ekranları hemen hemen aynı olmaktadır. Gayet basit bir işlemdir.

Altcoin al sat siteleri

Altcoinlerin alım satım işlemlerinin yapılabilmesi için birden fazla site bulunmaktadır. Alım satım işlemlerini gerçekleştirmeden önce dikkatli bir şekilde araştırma yapılması gereklidir. Altcoinler de alım satım işlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Sitenin güvenilir olması oldukça önemlidir. Transfer işlemleri hızlı olmalı, ek döküman vb. istenmemeli, hesaplar hemen açılmalıdır. Ekranlar çok karmaşık olmamalı, mobilden kullanıma da açık olmalıdır. Çoğu zaman birden bire düşen fiyatlar ile alım yapılır ise kar sağlanmaktadır. Kar sağlayabilmek için en güzel yolda piyasadan daha düşük fiyata alış emri girip beklemektir. Böylece fiyat aşağı düştüğünde kolayca satın alınır. Öncelikle almak istenen coinin hangi piyasalar da satıldığını öğrenmek gerekir. Daha sonra en büyük hacimde olan site de fiyat takip edilir ve daha düşük hacimli siteler de emir girilir. Piyasa da devamlı büyük olan hacimli site ile fiyat farkı elimine edilmiş olur. Burada fiyatın düştüğü veya çıktığı anlarda diğer siteler de bu olaya belli bir sürede tepki verir. Bu süre içinde erken davranıp, daha doğru alım ve satımlar yapılabilir.

Altcoinler tercih edilmeli mi?

Altcoinler kesinlikle tercih edilmelidir. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Her altcoin, exchange yapılan siteye eklenmeyebilir. Kullanıcıya hitap edecek bir altcoin kullanılmalıdır.