Ülkemizde Elektronik Alet Yeterince Var Mıdır?

Elektronik aletler geçmiş yıllarda ortaya çıkan ve zamanla geliştirilerek daha iyileri yapılmaya çalışılan, teknolojinin hızına göre değişikliğe uğrayan elektrik veya pillerle çalışan büyük ya da küçük makinalardır. Dünyada girmediği yer, kullanılmadığı alan yoktur. Peki, ülkemizde elektronik alet yeterince var mıdır?

 Elektronik Alet Dünyada En Çok Nerede Vardır?

Bilindiği üzere Avrupa ülkeleri teknolojik bakımdan ülkemize kıyasla daha çok gelişmiştir. Japonya’da da durum bundan farklı değildir. Birçok elektronik aletin Çin’de üretilmesine rağmen yine de Çin teknolojik bakımdan Avrupa ülkeleri ve Japonya’dan sonra gelmektedir.

En ufak işleri bile elektronik aletler ile yapan ülkeler de mevcuttur. Örnek olarak Japonya ülkesi verilebilir. Evde, iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde hatta sokakta bile elektronik aletleri çok yoğun kullanan Japonya hem bunun üretimi hem de kullanımı ile birinci sıradadır.

 Ülkemizde Elektronik Alet Yeterince Var Mıdır?

Türkiye gün geçtikçe gelişen bir ülke olduğu için dünyadaki diğer ülkelere kıyasla yeterince elektronik alet ithal ederek veya kendisi üreterek teknolojik bakımdan gelişme kat etmektedir. Yine de şöyle bir durum vardır ki bu da ülkemizin en büyük sorunlarından birisidir. Ham madde ve parça kullanımında yine de dışa bağımlıdır.

Elektronik alet kullanımı da diğer birçok ülkeye göre iyi seviyelerde olsa da, bu aletlerin temini ve üretimi büyük maddi ihtiyaçlar doğurmaktadır. Fakat durum böyle olsa da ülkemizde artan devlet desteği ve gelişen sanayisiyle elektronik alet üretimi ve kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır.

Okullarda, iş yerlerinde ve özellikle hastanelerde kullanılan elektronik aletlerin birçok soruna cevap vermesi ve işleri kolaylaştırması ile ülkemizde elektronik alet yeterince var mıdır? sorusunu açık bir şekilde cevaplamaktadır. Gelişen teknoloji ve büyüyen sanayimiz ile ilerde daha da artacağı görülmektedir.