Sahibinden Alışveriş Sitesinde İlan Nasıl Yayınlanır

1) Üyelik Kontrolü ve Giriş

Öncelikle sahibinden alışveriş sitesine üye olduğunuza emin olun üye değil iseniz siteye üye olmanız gerekmektedir, eğer siteye üye iseniz ”ilan ver” butonuna tıklayarak devam etmeli ve gerekli bölümleri doldurmalısınız.

 2) Başlık ve Açıklama

Şimdi yapmanız gereken ilk adım ilanınıza ilgi çekici bir başlık koymak ve ilanınız ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmak, açıklama kısmında ne kadar sade ve samimi bir dil kullanırsanız potansiyel müşterileriniz de o kadar ilanınıza ilgi gösterecektir. Unutmayın ne kadar ilgi çekici bir başlık koyarsanız ilanınızın amacına ulaşması da o kadar kolay olacaktır.

Sahibinden Alışveriş Sitesinde İlan Nasıl Yayınlanır

 3) Fiyat Belirleme ve Detaylı Bilgi

Eğer bu adımları tamamladıysanız ürününüzün fiyatını belirlemelisiniz bu kısımda önemli olan ürününüze doğru bir değer biçmektir gereksiz yüksek fiyatlar ilanınıza olan bütün ilgiyi ortadan kaldıracaktır bunu göz önünde bulundurmanızda fayda var. Ürününüz hakkında detaylı bilgi vermelisiniz ilanınıza ekleyeceğiniz her bilgi ürününüze olan ilgiyi arttıracaktır bunun yanı sıra ürününüz ile ilgili görsel materyal ekleyebilir ilanınızın daha yukarılarda görünmesini sağlayabilirsiniz.

 4) Adres Bilgisi Belirtme

Sahibinden alışveriş sitesinin sizden istediği bir diğer bilgi ise adres bilgisidir bu bölümü de doğru bir şekilde doldurmayı unutmayınız.

 5) Doping Seçenekler ve Ödeme Tercihi

Yukarıdaki tüm aşamaları tamamladıysanız bir sonra ki bölüme geçebilirsiniz. Bundan sonraki bölümlerde ödeme tercihini belirleyecek ve eğer isterseniz ilanınızın daha yukarılarda görünmesi ve daha popüler olması için sahibinden alışveriş sitesi tarafından size önerilen doping paketlerinden kullanabilirsiniz fakat unutmayın ki doping hizmetleri ücretlidir.

Sahibinden Alışveriş Sitesinde İlan Nasıl Yayınlanır

 6) Son Aşama ve Uyarı

Bu işlemlerin ardından artık ilanınız yayınlanmaya hazır hale gelir fakat yayınlanmadan önce sahibinden editör ekibi tarafından ilanınız gözden geçirilecek ve eğer uygun bulunursa en geç 6 saat içinde yayına alınacaktır.

 

1 thought on “Sahibinden Alışveriş Sitesinde İlan Nasıl Yayınlanır

    Ali Metin

    (Şubat 5, 2018 - 12:28 pm)

    son zamanlarda oldukça bu işi ücrete dökmesinden dolayı sahibindeni artık kullanamaz hale geldik herşeyi ticari olarak görüyor bu konuda biraz daha yumuşak olmalarını tercih etmelerini yetkililere buradan duyurmak istiyorum. Herşeyi ücrete dökerseniz ticari anlamda kazanabilirsiniz ama müşteri bazında kazanamazsınız.

Yorumlar kapalı.