Ofis Şıklığını Yansıtan Dekorasyon Fikirleri Neler?

Günümüzde, bir iş yeri kurma fikri varsa, iş planı kadar ofis şıklı ve dekorasyonu da önemlidir. Dekorasyon; başlı başına kurumsal bir kimlik kazandırıp, müşterilere karşı oluşacak intiba için önem arz etmektedir. Bir ofis ne kadar göz alıcıysa, potansiyel müşterilerin tercih etme nedenleri o kadar artar.

Bir ofisin daha şık olabilmesi için öncelikle dışarıdan ilk görüntünün çekici bir yanı olması gerekir. Sıradanlıktan uzakta, özgün ve kararlı renklerin kullanıldığı bir cam mekân reklamı veya bir tabela ofisin dışarıdan ilk görüntüsü için fazlasıyla önemlidir. İçerideki bölüm ise bir ofisin en önemli damarıdır. Standart bir ofisten daha uzak farklı bir hava katmak gerekir, genelde tercih edilmesi gereken mobilya seçimi, deri koltuklar ve koyu ahşap masa olmalıdır.

Ofis Şıklığını Yansıtan Dekorasyon Fikirleri Neler?

Masanın rengine uyumlu bir bilgisayar, masaya canlılık katacaktır. Patron koltuğunun arkasında ise ofisin adının yazılı olabileceği neon ışıkları, ya da pleksi harflerin yer alması da estetik konusunda önemlidir. Ofisin tavanında mutlaka olması gerekenlerden biri de tavan süslemesidir, müşterilere bilim kurgu havasını sezdirecek renkli, iç açıcı bir görsel tavanda yer alarak ofise farklı bir hava katılabilir. Duvarlarda mobilyalarla uyumlu olabilecek şekilde, daha açık renkte duvar kâğıtları, ya da üç boyutlu manzaralı görseller kullanılabilir. Işıklandırma olarak, birden fazla ışığın olması, ofisteki dekorasyonun, göz önünde olması için gereklidir.

Ofisteki görselliği ön plana çıkarmak için, ışıkların her açıdan gelmesi gerekmektedir. Bu, ofisteki zengin görsellerin dikkat çekmesini sağlar, ofiste bulunan müşterilerin rahat ve sakin bir hava solumasına öncülük eder. Sözün özüne gelecek olursak, bir ofisin şıklığı, dışarıdan ilk bakıldığında başlar. Dış cepheden görüntü ne kadar iyi olursa, müşterilerin girme ihtimali giderek artmaya başlar. Ofisinizin daha şık olmasını sağlamak için kararlı, hem gece ve hem de gündüz net olarak görünebilecek yazı stili ve rengi kullanmanız gerekir.