Kişiye Özel Dekorasyonda Dikkat Edilenler Nelerdir?

Kişiye Özel Dekorasyonda Dikkat Edilenler Nelerdir?Kişiye özel dekorasyonda bir çok etken vardır. Renklerin etkisinden kişisel zevk ve beğenilere kadar her şey önemli bir etkendir. Ama daha da önemlisi bilimsel olarak ta insanlara etkisi olarak ta renklerdir. Bu seçim çok önemlidir. Bazı renkler insanı asabi, karamsar ve uyuşuk yaparken bazıları ise dinç tutar, huzur veriri. Mesela kırmızıyı mutfakta kullanmak tehlikelidir çünkü bilindiği üzere iştah açan bir renktir. Yeşil ise dinçliği, yenilenmeyi, ferahlığı simgeler. Renkleri bir kenara bırakırsak insanın tarzı, zevki ve kişiliği de önemlidir.

Kişiye Özel Dekorasyon

Renkli, karışık zıt bir kişiliğin varsa bohem stil buna en uygunudur . Geleneksel bir insansan klasik, ferah bir ortam severler için modern, çiçeklerin ve sıcaklığın insanıysan country. 70’lerin insanıyım diyorsan, eğlenceli ve çılgın desenler seviyorsan retro, özgüven, coşku, renk ve doku önemliyse elektik stil en iyisidir. İnsanın kişiliği ve zevkleri fazlasıyla belirleyicidir. Evin içindeki eşyalar her şeyiyle bir bütün ve özeldir.

Bir ressam, yazar veya müzisyenin evi genel bakışta benzese de ayrıntılara bakıldığında ayırt edilebilir. Yazarın Kişiye Özel Dekorasyonda Dikkat Edilenler Nelerdir?evinde sözler, rafları dolduran kitaplar, yazar resimleri, daktilo gibi dekoratif eşyalar varken bir müzisyende ise rafları dolduran kitaplar olsa bile hemen önüne iliştirilmiş nota veya biblo müzik aletleri yerini alır evin en güzel bölümünde ise piyano, keman, gitar gibi çeşitli müzik aletleri sahne alır. Bir ressamda ise evi dolduran boya kokusu, şövale, tuval ve duvarları dolduran çeşitli tablolar yer alır.

Evdeki avizeden lambalara kadar özeldir, kişiseldir klasik bir avizeyle modern bir avize farklıdır, evin temasını değiştirir. Dolaplar bile kişiliği yansıtır bir insan çok düzenliyse her şeyi düşünmüştür kravatlarını veya fularlarını asacağı, saatlerini koyacağı yere kadar. Ev kişilik demektir ve o evde yorgun bir günün sonunda huzur bulmak en önemlisidir.